Blog / Aktualności

si9 s2019
Jak wygląda proces rekrutacyjny w ARP Ideas?

Stały rozwój ARP Ideas sprawia, że regularnie szukamy pasjonatów IT pasujących do naszego zespołu. Ze względu na to, że transparentność jest dla nas kluczową wartością, postanowiliśmy podzielić się tym, jak wygląda nasz proces rekrutacyjny oraz na co się przygotować.

Rozmowa telefoniczna

Pierwszym etapem po selekcji CV jest rozmowa telefoniczna podczas, której prezentujemy firmę, mówimy kogo potrzebujemy, pytamy o dyspozycyjność, planowany kierunek rozwoju zawodowego oraz sprawdzamy, czy oczekiwania kandydata i nasze są zbieżne.

Zadanie techniczne

Po rozmowie telefonicznej poprosimy Cię o wykonanie testu na platformie Codility i/lub zadania z zakresu wiedzy i umiejętności właściwych dla danego stanowiska. Pozytywny wynik, będzie dla nas ważnym sygnałem, że posiadasz niezbędne predyspozycje do tego, aby rozpocząć z nami współpracę i dalej rozwijać swoje umiejętności jako członek naszego zespołu.

Rozmowa kwalifikacyjna

Pierwszą część rozmowy kwalifikacyjnej poprowadzi nasz specjalista ds. HR. Jej celem będzie dokładne określenie Twoich oczekiwań: warunków finansowych, rodzaju umowy, organizacji i systemu pracy oraz pozostałych.

Oprócz tego zweryfikujemy Twój poziom języka angielskiego, którego znajomość jest dla nas kluczowa m.in. ze względu na ilość projektów realizowanych za granicą.

Drugą, techniczną część rozmowy poprowadzi jeden z naszych developerów. Będzie on zadawał pytania z zakresu kwestii dotyczących współpracy z naszą firmą. Można spodziewać się zestawu łatwiejszych i bardziej wymagających pytań z zakresu:

  • C # /. NET Framework,
  • Testing,
  • SQL / T-SQL,
  • OOP,
  • ASP.NET MVC,
  • JS / TypeScript,
  • Project patterns,
  • Algorithmics,
  • Case Study.

Jest to ostatni etap rekrutacji, po którym zarówno Ty, jak i my podejmiemy ostateczną decyzję. Z naszej strony zapewniamy, że zostaniesz o niej poinformowany niezależnie od wyniku.

Czego oczekujemy podczas rekrutacji w ARP Ideas?

Bądź szczery i otwarty

Jeżeli nie wiesz jak odpowiedzieć na pytanie, powiedz o tym wprost. Nikt z nas nie wie wszystkiego, a czasami odpowiedź po prostu wypadnie z głowy. Rozumiemy to.

Mów dużo o sobie

Podczas procesu rekrutacji chcemy dowiedzieć się o Tobie jak najwięcej. Dlatego nie krępuj się mówić o swoich umiejętnościach, sukcesach, porażkach, ambicjach i celach. Jeżeli masz jakąś pasję, chętnie usłyszmy o niej coś więcej.

Zadawaj pytania

W przypadku gdy masz jakiekolwiek wątpliwości, czy po prostu chcesz się czegoś dowiedzieć, zadawaj pytania, chętnie na nie odpowiemy.

Bądź sobą

Tak jak wspomnieliśmy na samym początku tego wpisu, bardzo cenimy sobie transparentność. Również wśród kandydatów. Dlatego nie udawaj kogoś, kim nie jesteś. Prędzej czy później wyjdzie to w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej lub podczas pierwszych tygodni pracy.

Udostępnij


O autorze

miniatura autora

Ambroży

Wizjoner, człowiek pełen pomysłów oraz koncepcji na to, jak osiągnąć nawet najtrudniejsze czy pozornie niemożliwe do zrealizowania cele.


Copyrights ©2019: ARP IDEAS