Artykuły

Home / Artykuły / Zwiększ efektywność pracowników terenowych, dzięki Resco Inspections
Resco Inspections

Zwiększ efektywność pracowników terenowych, dzięki Resco Inspections

Resco Inspections to flagowy produkt firmy Resco – prosta w obsłudze aplikacja, służąca do planowania, organizowania oraz kontrolowania inspekcji i przeglądów, wykonywanych przez pracowników terenowych.
Dzięki przyjaznemu interfejsowi i łatwości w obsłudze rozwiązanie to umożliwia szybkie gromadzenie danych, raportowanie, bieżące umawianie spotkań i inspekcji. Ponadto, ułatwia współpracę pomiędzy poszczególnymi członkami zespołu oraz pozwala na bieżące śledzenie postępów i lokalizacji wszystkich pracowników w terenie.
Według danych klientów firmy Resco – wykorzystanie tej aplikacji pozwala zwiększyć ilość wykonywanych inspekcji nawet o 25% przy zaangażowaniu takiej samej, jak dotychczas ilości pracowników.

Czym się wyróżnia Resco Inspections?

Efektywność pracy

Jasne i przejrzyste instrukcje dostępne z poziomu aplikacji, monitorowanie lokalizacji oraz alerty w czasie rzeczywistym ułatwiają codzienną pracę i pozwalają przyspieszyć proces wdrażania oraz szkolenia nowych pracowników.

Mniej błędów i lepszy przepływ danych

Zastosowanie formularzy cyfrowych umożliwia zmniejszenie ilości typowych ludzkich pomyłek, dodatkowo zapewni zgodność działań z procedurami, dotyczącymi bezpieczeństwa oraz przyspieszy gromadzenie i wymianę danych.
Pracownicy mają możliwość m.in. przesyłania zdjęć i filmów z przeprowadzanych kontroli terenowych, oznaczania na nich ewentualnych usterek, a ponadto mogą wykorzystywać rzeczywistość rozszerzoną (AR) i wsparcie sztucznej inteligencji (AI) do identyfikowania obiektów.
Zbieranie danych jest możliwe zarówno online, jak i offline. W przypadku błędów i nieścisłości aplikacja wyświetli alert, który poinformuje np. o innych danych dotyczących tego samego zagadnienia w dwóch różnych miejscach.

Intuicyjna obsługa

Digitalizacja papierowych formularzy jest możliwa za pomocą prostego interfejsu użytkownika typu „drag and drop”. Pozwala to na szybkie utworzenie elektronicznych wersji dotychczas papierowych formularzy, następnie automatyczne aktualizowanie poszczególnych procesów oraz wdrażanie na nich natychmiastowych zmian.

Podejmowanie decyzji w oparciu o dane

Dzięki możliwości łatwego importowania danych w celu ich dogłębnej analizy oraz dzięki przejrzystym widokom z danymi w czasie rzeczywistym, możliwe jest uzyskanie pełnego obrazu sytuacji. Pozwala to np. odkryć i wyeliminować wąskie gardła.

Jak to wygląda z perspektywy osób odpowiedzialnych za zarządzanie?

Przede wszystkim management ma lepszy wgląd w przebieg bieżących działań oraz dostęp do wszystkich danych w jednym miejscu. Dodatkowo w przypadku nowych zdarzeń lub problemów otrzymuje alerty w czasie rzeczywistym.
Aplikacja Resco Inspections umożliwia digitalizację formularzy, list kontrolnych i zadań. Pozwala to zmniejszyć liczbę błędów, usprawnić pracę zespołu oraz w znaczącym stopniu ograniczyć wydatki związane ze zużyciem prądu oraz czas poświęcony na standardowe prace administracyjne.

Najważniejsze narzędzia i funkcjonalności z punktu widzenia managementu:

Praca z danymi

 • Możliwość przeglądania danych w konfigurowalnych pulpitach nawigacyjnych,
 • Możliwość eksportowania danych do innych narzędzi,
 • Tworzenie dostosowywalnych raportów zgodnych ze specyfiką danej branży,
 • Alerty o zagrożeniach, błędach i niespójnościach.

Projektowanie formularzy

 • Tworzenie formularzy za pomocą prostego mechanizmu drag-and-drop,
 • Możliwość dodania praktycznie dowolnego pola (tekst, liczby, checkbox i wiele więcej),
 • Możliwość załączenia zdjęć, wideo lub dźwięku,
 • Możliwość customizacji logiki biznesowej.

Zarządzanie zespołem

 • Przypisywanie zadań, spotkań i inspekcji terenowych za pomocą mechanizmu drag-and-drop,
 • Tworzenie reguł planowania i wykorzystanie mechanizmu automatycznego planowania, aby w wygodny sposób układać dzień pracy,
 • Szybki dostęp do wszystkich raportów w jednym miejscu.

Jak to wygląda z perspektywy pracowników?

Z perspektywy pracownika Resco Inspections to przede wszystkim usprawnienie codziennej pracy. Elektroniczne formularze sprawiają, że praca jest efektywniejsza, przyjemniejsza i szybsza, a ryzyko popełnienia błędów jest mniejsze.
Dodatkowo z poziomu aplikacji Resco Inspections pracownicy mogą w prosty i szybki sposób generować w pełni konfigurowalne raporty za pomocą kilku kliknięć. Dzięki temu w szybki i wygodny sposób mogą rozliczać się ze swojej pracy.
Wykorzystanie potencjału wideo połączeń AR oznacza, że w przypadku, gdy pracownik nie jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z problemem, który zastał u klienta – może połączyć się ze współpracownikiem, który umie go rozwiązać i skorzystać z jego wiedzy oraz doświadczenia w taki sposób, jakby znajdował się on na miejscu.

Najważniejsze funkcjonalności Resco Inspections z punktu widzenia pracownika:

 • Synchronizacja wszystkich formularzy z aplikacją mobilną,
 • Wypełnianie formularzy z poziomu aplikacji mobilnej za pomocą dowolnego urządzenia mobilnego,
 • Tagowanie zdjęć, w celu oznaczenia problemów oraz usterek,
 • Planowanie zadań za pomocą wbudowanego kalendarza,
 • Optymalizacja czasu podróży za pomocą funkcji planowania trasy pomiędzy poszczególnymi miejscami spotkań lub inspekcji,
 • Możliwość rozwiązywania w terenie nawet najtrudniejszych problemów, dzięki konsultacjom ze współpracownikami za pomocą wideo połączeń AR,
 • Rozwiązanie w pełni funkcjonalne również offline.

Z Resco Inspections można korzystać bezpośrednio z poziomu chmury obliczeniowej Resco Cloud, dzięki integracji z Microsoft Dynamics 365, SalesForce lub innego systemu tego typu. Rozwiązanie jest kompatybilne z urządzeniami mobilnymi, komputerami stacjonarnymi oraz nowoczesnymi rozwiązaniami typu headset AR.

Jak to działa krok-po-kroku?

 1. Zdigitalizuj wszystkie dokumenty za pomocą narzędzia do tworzenia formularzy.
 2. Zaplanuj zadania dla zespołów w terenie, śledź postępy i czas realizacji.
 3. Przeprowadzaj kontrole, wypełniaj formularze i generuj raporty za pomocą aplikacji Resco Inspections.
 4. Otrzymuj dane w czasie rzeczywistym, wyświetlaj je na pulpitach nawigacyjnych i udostępniaj wyniki.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Resco Inspections?

Napisz do nas e-mail sales@arpideas.pl lub zadzwoń +48616242498, chętnie podzielimy się swoją wiedzą oraz doświadczeniem. W razie potrzeby dopasujemy również Resco Inspections do wyzwań i problemów unikalnych dla Twojej firmy.

Udostępnij wpis

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Monika Siemaszko

Monika Siemaszko